Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / Adsense İle Para Kazanmak

Adsense İle Para Kazanmak

AdSense ile Para Kazanmak

adsense ile para kazanmak
adsense ile para kazanmak
İnternetten para kazanmak denildiğinde aklımıza birçok yol gelir ancak internetten para kazanmanın en sağlam yolu adsense ile para kazanmaktan geçtiğini tüm internet sitesi sahipleri bilmektedir.
Adsense ile para kazanmak, internetten para kazanma yollarından en bilinenlerinden birisidir. Peki, herkesin Google Adsense ile para kazanması mümkün mü? Adsense ile ev geçindirilir mi? Adsense ile ne kadar para kazanabilirsiniz?
Bu makalemizde sizlere en garantili online para kazanma sistemlerinden birisi olan Google Adsense hakkında her konuyu detaylı bir şekilde anlatmayı hedeflemekteyiz.

Google AdSense Nedir?

Adsense; dünya devi teknoloji şirketi Google bünyesinde barınan reklam servisidir. Dünya’daki internet sitelerinin %80’inin reklam servisi sağlayıcısıdır. Reklam yayıncıları ile reklam verenleri bir araya getiren en sağlam reklam şirketidir.

  • Adsense yayıncılar yani internet sitesi sahipleri vs. için ücretsizdir.
  • Reklam vermek isteyenler, Adsense bünyesinde iş ortaklığı yapan internet sitelerinde ve Google arama motorunda ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için Google Adwords sistemini kullanırlar.
  • Reklam verenler yayınlamış olduğu reklamlar için tıklama başına Google’a ödeme yaparlar.
  • Reklamı yayınlayan internet sitesi sahipleri, reklam verenin ödediği paranın %68’ini alırlar. Geriye kalan %32’sini Google almaktadır. (Örneğin reklam veren tıklama başına 1 TL ödemeyi kabul ederse reklama tıklandığında 68 kuruş yayıncı, 32 kuruş ise Google kazanmaktadır.)
  • Google reklam vermek isteyenlerin ödeyeceği rakamı açık arttırma sistemiyle belirler. Örneğin reklam verecek firma kredi almak isteyen kişileri hedefliyor. Bu alanda reklamlarının yayınlanabilmesi için vermesi gereken teklif, aynı kategoride diğer reklam verenlerin teklifine yakın ya da yüksek olmalıdır. Aynı kelimede reklam verenler ortalama tıklama başına 3 TL ödüyorsa, reklamını yayınlatmak isteyen firmada bu rakamdan yukarı teklif vermek zorundadır.
  • Diğer reklam firmaları ile kıyaslandığında Google Adsense, her açıdan en güvenli reklam platformudur.
  • Google’ın Adsense haricinde birde Admob reklam servisi vardır. Bu reklam servisi ise mobil uygulamalarda kullanılmaktadır.
  • Google adsense yayıncılar için kullanımı kolay, üye olması biraz zor bir platformdur.

AdSense ile nasıl para kazanılır?

Adsense ile para kazanmak için öncelikle bir internet sitesine ihtiyacınız var. İnternet sitesi kurmadan önce dikkat etmeniz gereken temel unsurlar tek tek ele alalım.
Doğru anahtar kelimelere odaklanmalısınız: Kurmayı düşündüğünüz internet sitesiyle Adsense’den iyi para kazanabilmenin yolu kuracağınız internet sitesinin hedef kitlesi ve buna bağlı olarak anahtar kelimeleriyle aynı orantıdadır.
Google milyonlarca kullanıcının internette ne aradığını, nelere ilgi duyduğunu, nerede yaşadığını, en son neyi incelediğini kullanıcının kabul ettiği şartlar doğrultusunda kaydeder.
Google’ın sunduğu hizmetleri kullanan herkesin internet verileri bu şekilde bir havuzda toplanır. Buna bağlı olarak Google, kullanıcılardan elde ettiği verilerle kullanıcının ziyaret etmiş olduğu sitelerde reklam gösterimleri yapmaktadır.
Örneğin bir kullanıcı en son İphone 7 incelediyse başka bir siteye girdiğinde İphone 7 reklamları karşısına çıkacak, arama motorunda ‘’E-ticaret sitesi kurmak’’ kelimesiyle ilgili arama yaptıysa bu kelime ile alakalı reklamlar gösterilecek ya da para kazanma anahtar kelimesi olan bir siteyi ziyaret ettiyse para kazanma odaklı reklamlar gösterecektir.

Peki bu durumun konumuz ile ne alakası var?
Birkaç satır yukarıda bahsettiğimiz gibi Google reklamları ihale ile satmaktadır. Bazı reklamları yayınlamak için yayıncının tıklama başına ödemesi gereken miktar 5 TL olabiliyorken bazı kelimelerde 0,50 kuruş ödeme yapması yeterli olabiliyor.
Google’dan kazanacağınız miktar reklam verenin ödediği miktara bağlı olduğuna göre kuracağınız sitenizi 5 TL’lik kelime üzerine mi kurarsınız? Yoksa 0,50 kuruşluk kelime üzerine mi?
Kelime bazlı siteler Niş site olarak adlandırılmaktadır. Kuracağınız site için yaptığınız araştırmalarda örneğin kilo verme üzerine site kurmaya karar verdiniz. Sitenizde genellikle kilo verme konusu ile alakalı reklamlar gösterilecek ve alacağınız ödemelerde bu reklamların değerine göre değişecektir.
Genel bir site açıp 1000 gösterimden 10 tıklama almış olsanız kazanacağınız rakam 1 TL olabiliyorken, kelime odaklı Niş bir site açarak 100 gösterimde 1 tıklama almanız size 5 TL kazandırabilir.
Hangi kelimenin ne kadar kazandığını öğrenme: Kelimeler için önerilen teklifleri öğrenmek için öncelikle bir Adwors hesabı açmak gerekmektedir. Adwors hesabı açtıktan sonra üst menüde bulunan araçlar sekmesine tıklayarak Anahtar kelime planlayıcı seçeneğine girin. Açılan sayfada karşınıza çıkan seçeneklerden Arama hacmi verilerini ve trendlerini alın bölümüne öğrenmek istediğiniz kelimeleri yazın. Adsense ile para kazanmak için bunları yapmanız gerekmektedir.
İphone 7 kelimesi için karşımıza çıkan rakamlar şu şekilde
 
Anahtar kelime planlayıcı
Anahtar kelime planlayıcı
Ziyaretçilerinize faydalı içerikler üretmelisiniz: Bir internet sitenizin olması Adsense reklam servisine kabul edileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kurmuş olduğunuz internet sitesi Adsense reklam platformuna kabul edilebilmesi için belirli şartları taşıyor olmalıdır.
Amacı belli olmayan, belirli bir kitleye hitap etmeyen, yetersiz içerik bulunduran, sağdan soldan çalarak kopyala yapıştır sistemiyle içerikler sunan ve buna bağlı olarak özgün olmayan internet siteleri Adsense reklam platformuna kabul edilmemektedir.
Ziyaretçilerinize benzersiz faydalı içerikler sunmanız hem ziyaretçi sayınızı arttıracak, hemde Google gözünde değer görerek aramalarda üst sıralarda çıkacaksınız.
Google, Adsense iş ortaklığı programına alacağı sitelerde en çok dikkat ettiği kriterler bunlardır. Bu kriterler reklam verenlerin yayınladıkları reklamların hedef kitlelerine ulaşabilmesi ve daha iyi geri dönüşler alabilmesi için uygulanmaktadır.
Kurmuş olduğunuz internet sitesi bu şartları taşıdığında Adsense reklam platformuna kabul edilmemesi için pek fazla neden yoktur.
AdSense ile ne kadar kazanırım?
Adsense ile para kazanmak konusu birçok kritere bağlı olduğundan net bir rakam vermek oldukça güçtür. Bu iş modeli sayesinde aylık 50,000 TL, 100,000 TL ve hatta daha fazlasını kazananlar mevcut iken, aylık 50 TL kazananlarda mevcut. Ne kadar emek o kadar yemek diyebiliriz…
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Twitter ile para kazanmak
Facebook ile para kazanmak
İnstagram ile para kazanmak
Youtube ile para kazanmak

So knnen sie die rechtschreibkompetenz der https://ghostwritinghilfe.com einzelnen teilnehmerinnen frhzeitig einstufen.

2 Yorumlar

  1. Adsense’den para kazanan birisi olarak adsense’yi öneriyorum.Diğer para kazanma yöntemleri de çok iyi fakat biraz sermaye gerekli.En düşük sermaye ile adsense’den özgün makaleler yazarak para kazananabilirsiniz.Bunun yanında editörlük yaparak da yüksek meblağlarda paralar kazanmanız mümkün.

  2. Adsense web sitesi olan kişiler için en garanti ve en düzenli para kazanma yöntemlerinden biri hakikaten. Bu aralar adsense hesabı almak zorlaşsa da biraz uğraş vererek o da halledilebilir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir