Ana Sayfa / İş Fikirleri / Bardakta mısır satarak zengin olmak

Bardakta mısır satarak zengin olmak

bardakta mısır
bardakta mısır
Bardakta mısır satma işi ülkemizde oldukça yaygın olan bir sektördür. Bu makalemizde sizlere kalabalık alanlarda, alışveriş merkezlerinde karşımıza çıkan ve etrafa yaydığı kokusuyla insanı almaya teşvik eden bardakta süt mısır hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktayız.
Düşük sermaye ile kurulabilecek işler kategorisine giren bu mesleği icra edebilmeniz gereken maksimum bütçe miktarı 2,000 TL’dir. Bardakta mısır işinin oldukça karlı olması, düşük maliyetlerle hemen kurulabilmesi bu sektöre olan ilgiyi arttırmaktadır.
Bardakta mısır işi hali hazırda işletmelerine ek gelir arayan ya da işlek cadde ve alışveriş merkezlerinde satış yaparak aile bütçesine düzenli bir gelir sağlamak isteyen küçük yatırımcılılar için ciddi kazançlar sağlamaktadır.

Bardakta mısır işi yapmak için gerekenler

Bu sektörde iş yapmak için öncelikle satış yapmayı düşündüğünüz alanı planlamalısınız. Kendi işletmeniz var ve ek gelir olsun diye bu işi yapmayı planlıyorsanız sizin böyle bir konuyu düşünmenize gerek yok. Ancak belirli bir yeri olmayan birisi bu sorunun cevabını verebilmelidir.
Yeri olmayan kişiler bardakta süt mısır satabilmek için alacakları mısır arabasını tekerli seçerek istediği yerde satış yapabilir. Bu şekilde çalışmak istemeyenler ise yer sorununu işlek bir caddede yer alan herhangi bir iş yeri ile anlaşarak çözebilir. Anlaştığınız iş yeri sahibinin uygun gördüğü bir alanda bardakta mısır standı alarak faaliyetlerine başlayabilir.
Yer sorununa bir diğer çözüm ise bulunduğunuz belediyeden ruhsat almaktır. Bunun için satıcılık yapmak istediğiniz bir yer belirlenip dilekçe verilir, zabıta o yeri inceler ve görüntü kirliliği, diğer dükkanlarının işine müdahale , araç ve yaya geçişini engelleme gibi bir takım şartlara uygun ise onay verilir.
Bardakta mısır arabası ya da stant almak için gereken sermayeyi sizler için araştırdık. Yaptığımız maliyet analizi neticesinde bardakta mısır arabalarının ortalama olarak 600 TL ile 1,400 TL arasında rakamlara satıldığını gördük.
Rakamların değişkenlik göstermesindeki ana neden araçların ebatlarıyla alakalı olmasıdır. İstediğiniz ebat ve boyutlardaki araba ya da stant modellerini incelemek için sahibinden sitesinin kısayolu  burada .

Dikkat! araç almaya karar vermeden önce tüplü ya da elektrikli özelliğine dikkat edin. Hangisi iş planınıza uygunsa onu alın.
Kaliteye özen göstermeli ve mısır alacağınız yeri iyi seçmeniz gerekir. Yoksa size süt mısır diye yemlik mısırlardan verebilirler. Kaliteli süt mısırın kilosu araştırmalarımıza göre piyasada 4 TL ile 4,5 TL arasında satılmaktadır.
Toptan piyasasında 2,000 Adet plastik kaşığın toptan fiyatı 25 TL, 1,000 adet köpük bardakların fiyatı ise 30 TL civarlarındadır. Son olarak işi yapmak için almanız gerekenler arasında baharat ve soslar vardır onları da kendiniz araştırırsınız.
Yukarıdaki fiyatlara baktığımızda, bu işi yapmak için ihtiyaç duyulan sermaye 600 TL ile 1500 TL arasındadır. Şimdi de ne kadar kazanabilirsiniz ona bakalım, piyasada 1 bardak mısır en az 2 TL en fazla ise 4 TL den satılmaktadır. Bunun fiyatı bulunduğunuz bölgelere ve ilçelere göre değişiklik gösterebilir. İşlek bir ana caddede 2 TL’ ye, bir alışveriş merkezinde ise 4 TL’ ye satabilirsiniz.
Biz en kötü fiyattan örnek vererek devam edelim. 1 bardak mısırda ortalama 75 gr mısır olsa, 1 kg mısırdan 13 bardak mısır çıkar. Bu da 26 TL yapar, 1 kg mısırı ise 4,5 TL almıştık. Diğer masraflarla birlikte 6-7 TL gibi bir maliyeti vardır, 1 kg mısırın. Görüldüğü gibi mısır işinde kazanç oranı % 100′ den fazladır..

Günde 130 bardak mısır satıldığında : 130 x 2 TL = 260 TL (brüt gelir)
130 bardak mısır  10 kilo eder ise       : 10 x 4,5 TL = 45 TL (gider)
Diğer gider kalemlerininde kiloya      : 10 x 7 TL    = 70 tl (gider)
Toplam kazanç                                  : 260-115     145 TL (net günlük gelir)
Günlük kazanç : 145 TL
Haftalık kazanç: 1015 TL
Aylık kazanç: 4,350 TL
Yıllık kazanç: 52,200 TL
Gördüğünüz gibi rakamlar bu şekilde. Çok az sermaye ile çok iyi gelir kazanabileceğiniz bir iş sistemi. Buna rağmen bardak mısır bayiliği veren firmalardan bayilik almak istiyorum diyorsanız karar sizin.

If you want to practice more questions for actual m6040-420 exam use the links the end of www.dissertationauthors.com/ this document.

yorumlayın

 1. TÜRKİYENİN HER YERİNE 1.KALİTE BARDAKTA MISIR KAPIDA ÖDEME İLE GÖNDERİM YAPMAKTAYIZ.

  Evde bardakta mısır keyfi için 15 kg bardakta mısır 90 tl at buzluğa istediğin zaman tüket.

  Bardakta mısır satanlar için toptan bardakta mısır 60 kg bardakta mısır 280 tl

  bardakta mısır hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz
  bardakta mısır soslarına ulaşabilirsiniz

  ÜCRETSİZ KARGO VE KÖYLERDE BİLE OLSANIZ DEVAMLI DESTEK İLE SİZE ULAŞMASINI SAĞLAMAKTAYIZ.

  TEL: 05326212937

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir