Ana Sayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir ?

Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir ?

Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarına bu makalemizde ”Neden Bayilik Almalı’‘, Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir?” gibi düşüncelerinizin cevaplarını vereceğiz.
Çalıştınız, didindiniz belkide senelerce biriktirmek için uğraştığınız sermayelerle kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu makalemizi okumadan karar vermemenizi öneririz. Bayilik ya da Franchise girişimcilik modellerinin sunduğu en önemli faydaları sizlere aktararak soru işaretlerinizden kurtulabilmeniz adına Bayilik ya da Franchise iş modellerinin artılarını detaylı bir şekilde ele alacağız.

Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir ?

İşbirliği Yaparak Avantaj Elde Etmek

bayilik-almanin-avantajlari
Bayilik Almanın Avantajları Nelerdir , Sıfırdan iş kurmak mantıklı mıdır?
 
Bayilik ya da Franchise modeli ile iş kurmak isteyen girişimci adaylarına tek bir marka çatısı altında girişimlerini geliştirme, büyütme ve olanağı sağlar. Bayilik alan her işletmenin sahipleri ve yöneticilerinin birbirlerinden bağımsız olmalarına rağmen, Bayilik veren firmanın desteği ve kontrolü altındadır.

  • Bayilik aldığınızda kendi işinizin patronu olursunuz, işyeri içindeki kararları her zaman siz verirsiniz; bunları yaparken de sizi destekleyen yol yordam gösteren profesyonellerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Kendi başınıza iş kursanız ulusal televizyon kanallarında, radyolarda, bilboard vs. gibi reklam imkanınız olmayabilir. Ancak bayilik aldığınız firma her daim markasının reklamını yapacak ve markanın bilinirliğini yaymak için sürekli çalışacaktır. Bayilik aldığınızda firmanızın reklam ve tanıtımlarının etkilerini anında hisseder ve büyük bir oluşumun parçası olmanın artılarını yaptığınız satışları arttırarak yaşarsınız.
  • Büyük maliyetlerle sağlanabilecek tanınmış hizmetler, orjinal tasarımlar ve tescil bilgilerinin kullanma haklarına sahip olabilirsiniz.
  • Bayilik almak yerine kendi işinizi ve markanızı oluşturduğunuzda başarısız olma ihtimaliniz bahsettiğimiz destek ve deneyim avantajlarını alamadığınız için bir hayli yüksek olur.
  •  Hiç iş tecrübesi olmayanlar için personel eğitimi, operasyonel işleyiş, finansman, muhasebe gibi hizmetlerden iş yerinizi kurmadan ve kurduktan sonra da bayilik veren firmanızdan destek alabilirsiniz.

Buraya kadar hep bayilik alacak olanların artılarından dem vurduk, peki Bayilik veren Firmalar, onların artıları yokmu? tabi ki var. Bayilik veren firmalar  bu iş modeli sayesinde;

  • Ülke ve Dünya çapında hızlı bir şekilde markasını büyütme imkanı yakalar.
  • Bayilik alan firmalar vasıtasıyla markalarının değerini ve markasının bilinirliğini arttıracak çok geniş bir ağa sahip olurlar.
  • Markalarını daha çok geliştirebilmek, reklamlarını yaparak marka bilinirliğini arttırabilmek adına yeni sermayeler elde ederler.
  • Bayilik veren firmalar sistemlerini geliştirebilmek adına zaman ve nakit akışı sağlarlar.
  • Sadece ülke çapında değil dünya çapında dahi markalarını insanlara duyurabilirler.

Bayilik Sistemi Başarılı Olmak için Şans Verir

Şans böceği
Uğur böceği
Buraya kadar bahsetmiş olduğumuz tüm avantajlar birleştiğinde bayilik alarak iş hayatına atılmayı düşünen girişimci adaylarının, kendi iş yerlerini sıfırdan kuranlara karşı çok yüksek oranda başarılı olduğu aşikardır. Bizler bunu söylerken tabi ki ezbere söylemiyoruz örneğin Kosgeb ‘in yayınladığı verilerde bizim yaptığımız çıkarımı destekler nitelikte. Kosgeb açıklamış olduğu verilere göre; Bayilik alanların %95 oranında başarılı olduğunu, kendi işini kuranların ise sadece %35’inin iş hayatına devam edebildiklerini tespit etmiştir.

Prestij

Özgür adam, yakışıklı adam
Kendi işinin sahibi olmak
Kendi kurduğu işi yapan girişimciler için en büyük motivasyon kaynağı çalışma saatlerinin esnekliğine kavuşmak, başka bir firmada çalışarak kazandığı miktardan daha fazlasını kazanmak ve her yerde prestij kazanmaktır.
Bilinirliği yüksek firmalarla çalışarak Bayilik almanız durumunda bu motivasyon kaynaklarına sahip olma imkanınız her daim vardır.  Oturmuş bir sisteme sahip, başarıyla işleyen bir kuruluşun parçası olursunuz. Ticaret yapacağınız potansiyel hedef kitlenize ulaşabilmek için zorluk çekmez ve sıfırdan iş kuran insanlara kıyasla çok yüksek rakamlar kazanma ihtimaliniz vardır. Kendinize daha fazla zaman ayırabilir, prestij elde ederek girdiğiniz ortamlarda saygınlık kazanırsınız.

Bayilik veren firmalar arasında size en uygun olanı seçin

Bayilik veren firmalar
Bayilik veren firmalar
Bayilik almaya karar vermeden önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Uzun uğraşlar sonucu elde ettiğiniz sermayenin hiç olmaması için her detayı inceleyerek ileride karşınıza çıkabilecek muhtemel sorunlardan kurtulabilirsiniz. Eğer sizde bayilik almaya karar verdiyseniz, size en uygun şartlarla  bayilik veren firmalar kategorimizi inceleyerek girişimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google has already released an ipad friendly version of their best free phone number lookup popular rss aggregator service called google reader play.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir