Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / Facebook Üzerinden Para Kazanma

Facebook Üzerinden Para Kazanma

Facebook Üzerinden Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından birisini daha sizler için ele aldık. Bu makalemizde Facebook üzerinden para kazanma hakkında tüm detayları rehber halinde inceleyerek artık sizde internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternetten para kazanmak herkesin istediği ve araştırdığı bir konu ancak internetten para kazanabilmek için öncelikle sabırlı olmalısınız. Belirli aşamalara gelene kadar sabırlı olursanız mutlaka emeğinizin karşılığını alabileceksiniz. Facebook üzerinden para kazanma k aslına bakarsanız site kurup para kazanmaktan daha kolaydır. Bir web sitesi kurduğunuzda onu Google gözünde beğendirmeye ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için çırpınır durursunuz. Ama Facebook’da böyle bir durum yoktur. Çünkü potansiyel kitleniz zaten Facebook üzerindeki kullanıcılardır. Facebook üzerinden sayfa kurarak Aylık 1000 – 2000 TL para kazanmak için yapmanız gerekenleri sizler için sıralayacağız.

1- Kendinize Facebook üzerinden yayın yapacak konu belirleyin

Facebook üzerinden kanal açmadan önce yayın yapacağınız konuyu belirlemelisiniz. Konuyu seçerken bu konu üzerine yayın yapmayı gerçekten istediğinize emin olun. Örneğin sevmediğiniz bir şahsiyet ile alakalı bir konu seçerseniz zamanla o konu üzerinden yayın yapmaktan soğuyabilirsiniz. Ya da içerik üretemeyeceğiniz bir konu seçerseniz daha yolun başında hevesiniz kursağınızda kalabilir. Konu açmadan önce iyi bir kitle yakalayabilmenin yolu insanlara yayınladığınız içerikleri paylaştırmaktan geçer. Facebook kullanıcıları yayınladığınız içerikleri ne kadar paylaşırsa sizde o kadar büyürsünüz.

Peki Facebook’da insanlar en çok ne paylaşır?

İnsanların en çok paylaşım yaptığı birkaç konuyu sizler için sıralayalım.

 • Komik içerikler
 • Düşündürücü içerikler
 • Şaşırtıcı içerikler
 • Dini içerikler
 • Güzel sözler
 • İlginç videolar
 • Önemli haberler

Bunlar sadece aklımıza gelen birkaç konu. İster bu konulardan ister kendi düşündüğünüz konulardan herhangi bir konuyu belirledikten sonra Facebook kanal açma yazımıza geçebilirsiniz.

facebook sayfa oluşturma
Facebook sayfa oluşturma rehberi

2- Facebook Kanal Açma

Facebook üzerinden kanal açmak çok kolay bir konudur.
Öncelikle Facebook ana sayfamızın sol barında bulunan sekmelerden Oluştur yazısının hemen altındaki Sayfa sekmesine tıklıyoruz. Buraya tıkladıktan sonra karşımıza resim 2 de olduğu gibi başka bir sayfa açılacak.
 
 
 

facebook üzerinden kanal açarak para kazanma
facebook sayfa oluşturma para kazanma resim 2
Daha sonra karşınıza açılacak olan sayfada resimde gördüğünüz gibi sayfanızın konusunu seçebileceğiniz alan göreceksiniz. Buradan seçtiğimiz konunun ilgi alanı hangisi ile alakalı ise onu seçiyoruz sayfamızın adını yazıyoruz ardından kullanmaya başla düğmesine basıyoruz.
 
facebook sayfa oluşturma resim
facebook sayfa oluşturma rehberi resim 3
İşte sayfamız hazır ! sayfanın profil ve kapak resimlerini anlatmaya gerek yok sanırım o kadarını bilemeyen hiç yapmasın zaten bu işi 🙂 Sayfanın gereksinimlerini hallettikten sonra yayın hayatına başlayabilirsiniz.

3- Kanalınızdan yayın yapmaya başlayın

Buraya kadar her şey olayın en basit kısımlarıydı. Asıl mesele şimdi başlıyor desek yeridir! Facebook üzerinden bir kaç yayın yapmaya başladıktan sonra yakınlarınıza eşinize dostunuza sayfanızı beğendirin. Sadece kendinize yayın yapmanız denize taş atarak doldurmaya benzer. Kanalınızın beğeni sayısını arttırmanız gerekiyor. Eşe dosta beğendirdikten sonra içeriklerinizi daha fazla insanın görmesi ve kanalınızı takibe alması için yapmanız gereken bir kaç durum daha var. Bunlardan birisi Facebook üzerinde hali hazırda binlerce abonesi olan gruplara üye olarak kanalınızda paylaştığınız içerikleri bu gruplarda paylaşmaktır. Ne kadar çok insana içeriğinizi gösterirseniz o kadar çok beğeni ve takip alacağınızı unutmayın.
Bir diğer yol ise binlerce, milyonlarca kitlesi olan sayfalara yorum atarak beğeni ve takipçi kasmaktır. Evet bunları yaparak yavaş yavaş sayfanızı beğendirebilir, içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu şekilde takipçi kazanmak ağır ve yavaş ilerleyen bir süreç olduğundan daha fazla kişiye sayfamı beğendiremiyorum diye hayıflanabilirsiniz. Ancak hızlı bir şekilde takipçi  kazanmanın yolu Facebook reklamları sayesinde mümkün oluyor. Yani sayfanızı hızlı bir şekilde kasmak istiyorsanız, Facebook’da sayfanızın reklamını yapmanız gerekiyor. İster Facebook’un kendisine reklam verebililir, isterseniz takipçi kitlesi yüksek sayfalara reklam vererek sayfanızın takipçi sayısını arttırabilirsiniz.
Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum param da var diyorsanız o zaman sizlere hali hazırda takipçi sayısı yüksek organik kanallar satın almanızı öneririz. Bu tarz organik takipçi sayısı yüksek kanalların satıldığı hazır platformlar var. Bunlardan birisi WMARACI bir diğeri ise R10 forumlarıdır. Bu forumlara girdiğinizde Facebook kanal satışı bölümlerini uğrayarak kriterlerinize uygun kanalı satın alabilirsiniz.

Dipnot: Piyasada 10 liraya 20 liraya binlerce takipçi satan insanlar mevcut isterseniz bu şekilde takipçi satın alarak kanalınızın beğeni sayısını arttırabilirsiniz. Ancak bu şekilde alınan takipçiler sizin kanalınızın sayısal beğenisini arttırmaktan öteye geçmeyecektir. Hiç birisi organik Facebook üyesi olmadığından sizin paylaşımlarınızı beğenip paylaşmazlar. Bu şekilde takipçi satın almanızı kesinlikle önermiyoruz.

4- Facebook Üzerinden Para Kazanmaya Başlama

Günlerce belkide aylarca uğraşarak kitlenizi oluşturdunuz ve artık internetten para kazanmak istiyorsunuz. Güzel o halde sizlere Facebook üzerinden para kazanma yollarını tek tek anlatalım.

Facebook sayfanız üzerinden takipçilerinize reklam yaparak para kazanabilirsiniz. Peki bu reklamları nereden alacaksınız? çok basit.

1- Facebook üzerinden reklam yaparak para kazanma

 • Kitleniz büyüdükçe farklı Facebook kanallarından, Youtube kanallarından, İnternet sitesi sahiplerinden kanalınıza reklam vermek isteyenler size mesaj atacaktır. Belirlediğiniz rakamlar üzerinden sayfanızda ilgili kanalın tanıtımını yapabilirsiniz. Örneğin 200 Bin kişilik bir Facebook sayfası 1 saatliğine reklam yayınlıyor ve karşılığında 10 TL kazanıyor. Günde 10 -20 arası reklam yayınladığını düşünürsek 100 ile 200 lira arası para kazanıyor. Bu rakam ayda 3000 ile 6000 lira arasına tekabül eder. Yapacağınız tek şey, Sponsorlu içeriği sayfada takipçileriniz ile paylaşmak. Sizin açınızdan emek haricinde hiç bir maliyeti olmayan bu yöntem ile Facebook’tan para kazanmanın pekte zor olduğu söylenemez.
 • Affiliate yani satış ortaklığı sistemi ile kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sistemin güzel yanı komisyon oranlarına göre kazanç sağlıyor olmanızdır. Örnek verecek olursak tanıtımı yapılan bir ürünün satış fiyatı 100 lira olduğunu, komisyon tutarı da %30 olduğunu varsayalım. Yapacağınız bir satıştan elde edeceğiniz rakam tam 30 TL dir. Günde sadece bu şekilde 1 adet satış gerçekleştirmeniz aylık 900 lira kazanmanızı sağlar. Bu sistemde yapmanız gereken tek şey verilen satış linklerini sayfanızda ya da gruplarda paylaşmaktır.
Facebook kanallarının ve İnternet sitesi sahiplerinin tanıtımlarını yapmak için onlardan teklif beklemeniz sizin yararınıza olmayacaktır. Hızlı bir şekilde sayfanıza reklam almak için İnternet sitesi sahiplerinin bulunduğu (wmaraci ve r10) forumlarda satış ilanı açabilir hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2- İnternet sitesi kurup Facebook takipçilerinize reklam yapmak.

 • Bir internet sitesi sahibi olup Google Adsense reklam üyeliği aldığınızda internet sitenizde ürettiğiniz içerikleri Facebook sayfasında paylaşarak kazanç elde edebilirsiniz. Takipçileriniz linke tıklayıp sitenize geldiğinde Google Adsense reklamlarını gösterir. Bu reklamlar gösterildiğinde gösterim başına ve tıklama başına reklam geliri elde edersiniz. ( Adsense hakkında daha fazla bilgi almak için Adsense ile para kazanma konulu makalemizi inceleyebilirsiniz.)
 • İnternet sitesinden kazanç sağlamanın bir çok yolu vardır. Ancak biz sizlere Facebook bağlantılı internetten para kazan abileceğiniz gelir modellerini sunuyoruz. Bu gelir modellerinden biriside link yönlendirme modelidir. Bu yöntemle sitenizde paylaştığınız herhangi bir içeriği Facebook sayfanızda paylaşmadan önce üyesi olduğunuz link kısaltma sitesinde reklamlı linkle değiştirirsiniz. Facebook sayfanızda ise kısaltılan linki paylaşırsınız. Facebook kullanıcıları bu linke tıkladıklarında 5 saniye süren bir reklam gösteriminin ardından sitenizdeki asıl içeriğe yönlenirler.
Facebook Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri
Facebook üzerinden para kazanma rehberi İnternetten para kazanma yöntemleri
Facebook üzerinden para kazanma sisteminin işleyişini sizler için ele aldık. İnternet sitesi kurarak para kazanma rehberimiz çok yakında hazırlayarak sizlere sunacağınız. Yazımız ile alakalı sorularınızı yorum olarak iletmeniz halinde hızlı bir şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Makalemizi beğendiyseniz hemen altta bulunan paylaş butonlarını kullanarak bizlere teşekkür edebilirsiniz.
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Youtube ile para kazanmak
İnstagram ile para kazanmak
Adsense ile para kazanmak
Twitter ile para kazanmak

Apart from the several features announced during launch, https://www.trymobilespy.com the app will also come with a complimentary copy of winnie-the-pooh for users.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir