Ana Sayfa / Hibeler ve Krediler / Hibe Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hibe Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hibe kredisi almak isteyen girişimci adayları için hibe kredisi alma şartları arasında ilk yapılacak olan yapmak istedikleri işe karar verdikten sonra devlet tarafında verilen hibe desteklemelerini araştırarak bu işe başlamalıdır. Devlet birçok iş kolunda ve farklı alanlarda hibe kredisi vermekte ve ülke ekonomisini geliştirmeyi hedeflemektedir. Devlet hibe kredisi alabilmek için KOSGEB ten ve devlet tarafından görevlendirilen gıda tarım ve hayvancılık bakanlıklarından bilgi alınabilmektedir.

Hibe Kredisini Kimler Alabilir?

Devlet, yatırım yapmak isteyen yeni ve iş kuran girişimcileri ve halen çalışmakta olan iş yerlerini ve işletmesi bulunan küçük büyük ve orta ölçekli işletmeleri, esnaflarımızı desteklemek amacıyla birçok finansman kaynakları oluşturarak krediler vermektedir. Hibe kredisi alma şartları birçok banka aracılığı ile verilmektedir. Bir bölümü ise bu kredilerin KOSGEB, gibi bebka, kooperatifleri gibi dernekler ve kuruluşlar vasıtasıyla verilmektedir. Devlet destekleme kredisi almak için öncelikli olarak KOSGEB’e başvurulmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra hibe kredisi alabilmek için girişimcilik sertifikası alınmalıdır. Girişimcilik sertifikası alındıktan sonra KOSGEB’e iş planı oluşturarak başvuru yapılabilir. Bu başvuru KOSGEB yetkilileri tarafından onaylandıktan sonra ilk olarak biz işletmemizi kurup daha sonra KOSGEB tarafından destek alınabilmektedir. Devlet hibe kredilerinde 50 bin TL hibe kredisi vermekle birlikte 100 bin TL ye kadar da faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır.

Hayvancılık Hibe Kredisi Alma Şartları

Devlet, Hibe kredisi alma şartları yerli üretim ve çiftçiliği desteklemek sebebiyle küçükbaş, büyükbaş, arıcılık, barınak yapımı, traktör ve tarımsal mekanizasyon aletleri ile benzeri alanlarda yatırım yapmak isteyen girişimcilere devlet destekli tarım ve hayvancılık kredileri verilmektedir. Bu kredilerin bir bölümü KOSGEB aracılığıyla verilirken, bir bölümü tarım kooperatifleri ve Ziraat Bankası gibi devlet bankaları tarafından verilmektedir. KOSGEB hayvancılık ve hayvan alımını desteklememektedir. Sadece hayvansal ürünlerin işlenmesi ve depolanması ile ilgili konularda destek vermektedir.

Falls du aber bereits seit jahren finanziell unabhngig warst und deine eltern nun pltzlich um geld bitten sollst, kann das facharbeit praxisanleitung in der pflege ein ziemlich groes problem werden.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir