Ana Sayfa / Hibeler ve Krediler / Hibe Kredisinin Şartları Var mıdır?

Hibe Kredisinin Şartları Var mıdır?

Hibe Kredisinin Şartları Var mıdır? Son zamanlar da sıkça kullanılmaya başlanan hibe kredisi TDK anlamı ile ‘karşılıksız vermek’ anlamına gelmektedir. Devletin kendi işini kurmak isteyen şahıslara talepleri ve iş kapasiteleri göz önüne alınarak verdiği bir tür kredi çeşididir. Son yıllarda hemen her ülkede hükümetlerin politikaları haline gelen ve halktan yoğun ilgi ve talep gören bu uygulama ülkemizde de hayata geçirilmiş ve birçok insanın bu sayede iş kurmasına vesile olmuştur. Ayrıca işsizliği de ortadan kaldıran bu uygulama devletin kapasitesini arttırması adına da önemli işlevler görmüştür.

Hibe Kredisi Nedir?

İnsanların iş problemlerini sıfıra indirmek adına hayata geçirilmiş devlet ve hükümet uygulamalarından biridir. Bu vesile ile iş kurmak istiyorum fakat param yok ya da iş kurmak istiyorum fakat yeterli param yok gibi serzenişlere kulak veren hükümet yetkilileri bu vesile ile gündemlerine hibe kredisini alarak hayata geçirmişlerdir. Hem bölgesel hem de kitlesel kalkınma da önemli rol oynayan hibe kredisi ile kişiler çok uzun vade de ödeyecekleri ve sıfır faiz ile aldıkları kredi çeşididir. Küçük ve orta işletmeleri geliştirme amaçlı yapılan bu işlem ile milyonlarca kişi iş kurmakta ve yine çok fazla sayıda kişi bu iş imkânlarından yararlanmaktadır. Devletin iş kurmak isteyen fakat maddi imkânı olmayan istekli ve potansiyelli kişilere verdiği ve uzun vadeler ile hatta sıfır faiz ile geri aldığı kredi çeşididir. Yani bu vesile ile devlet vatandaşına al benden parayı işini kur sağlam noktaya gel uzun süre sonra aldığın parayı bana aynı miktar olarak geri öde demesidir.

Hibe Kredisinin Şartları?

KOSGEB devlet destekli hibe kredileri adı altında yapılan bu düzenleme de ilk etapta kişilerin kayıt yaptırmaları istenmektedir. Ardından bu kayıt yaptırılan yere ne tarz bir iş yapılacağına ilişkin bilgi verilmesi hatta işi anlatan bir tür proje taslağı oluşturulması gerekmektedir. Bu taslağın ilgili merciler tarafından kontrol edilmesinin ardından eğer ki eksik noktalar saptanmış ise bu noktalar proje sahibine iletiliyor ve düzenlemesi isteniyor. Ne zaman ki bir problem kalmaz ise o zaman hibe kredisi alınabiliyor. Bu aşama prosedür gibi gözükmektedir fakat asıl önemli olan bundan sonraki aşamadır. Devlet bu noktada sizden iş yeri açma girişimleriniz de elinize geçen makbuzları saklamanızı istemektedir.

Google has released an experimental user interface for gmail for the ipad, which is built on the gmail for mobile html 5 web app that they had tracking android from iphone launched for the iphone.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir