Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / İnstagram’dan Para Kazanmanın Yolları

İnstagram’dan Para Kazanmanın Yolları

instagramdan para kazanmak
instagramdan para kazanmak

instagramdan para kazanmak

İnternetten para kazanma yollarından birisiyle daha karşınızdayız. Bu makalemizde instagramdan para kazanmak için neler yapılabilir, instagram para kazanma modelleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını verirken, instagram hakkında ipuçları vermeyi de ihmal etmeyeceğiz.

İnstagram 2010 yılında 1 milyar dolarlık bir bedel karşılığında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından satın alındı. Facebook ile entegrasyonu sağlanmasıyla beraber günümüzde instagram kullanıcı sayısı 100 milyon kullanıcıyı aşmış durumda.
İnsanların fotoğraflarını çekerek çeşitli filtrelerle profesyonel paylaşımlar yapmasını sağlaması instagramın kullanıcı sayısının her geçen gün daha da armasının başlıca nedenlerinden birisidir.
Devasa bir kullanıcı kitlesine sahip bir platformda haliyle instagramdan para kazanmak isteyen girişimcilerin ilgisini çekmekte.

İnstagram hesabı açmak

İnstagramdan para kazanmak için haliyle bir hesaba sahip olmalısınız. İnstagram hesabı açmak için öncelikle telefonunuzun işletim sistemine göre uygulama marketinden instagram’ı yüklemeniz gerekmektedir.
Hesap açım işlemlerini hallettikten sonra yayın hayatına başlayabilirsiniz. Başlarda hiç takipçinizin olmaması nedeniyle fazla kişiye ulaşamayacak ve bu sebeple para kazanamayacaksınız.

İnstagram takipçi sayısını arttırmanın yolları

İnstagram hesabınızın olması para kazanmanız için gereken bir unsurdur. Ancak takipçisi olmayan bir hesabın para kazanması mümkün değildir. Takipçi kitlesi elde edebilmenizin birkaç yolu var bu yolların kimisi meşakkatli, kimisi de kolay yoldur. Şimdi de instagram takipçi sayını arttırmanın yollarından bahsedelim.

1-  İlgi alanınıza giren instagram sayfalarını bularak, paylaşımlara yorum ve beğeni bırakanları takip etmektir. Siz bir kullanıcıyı takip ettiğinizde karşı tarafa bir bildirim gider ve o kişide sizin ilgi alanınıza giren paylaşımlar yaptığınızı anlarsa sizi takip edebilir.
2- İnstagramda takipçi kazanmanın bir diğer önemli detayı ise Hashtag kullanımıdır. Hashtag yani etiket sisteminde yapmış olduğunuz paylaşım hakkında etiketleme yaparken konuyla alakalı etiketler girmelisiniz.
Her paylaşımda 30 etiket kullanma hakkınız vardır ancak kullanacağınız etiketler daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına alakasız olmamalıdır. Alakasız girilen etiketler sayesinde sayfanızı takip eden kullanıcılar geçici olacak ve kendisiyle alakası olmayan paylaşımları gördüğünde takibi bırakacaktır.
Etiket girerken tamamen kendi kullanıcı kitlenizi hedef almaya özen göstermelisiniz. Stiletto model bayan ayakkabı sattığınızı varsayarak bu durumu örnekleyelim.
Doğru etiket kullanımı: #stiletto #stilettomodelleri #stilettoayakkabı #bayan #kadın #ayakkabı #ayakkabımodelleri #moda #ayakkabımodası #stilettomodası
Yanlış etiket kullanımı: #almayankalmasın #çokgüzeller #muhteşemler #harikastilettolar #modeller #modası #erkek #teknoloji
Şimdi instagramda bir bayan kullanıcı olduğunuzu ve stiletto model ayakkabı satanları incelemek istediğinizi varsayalım. Arama kısmına yukarıdaki etiketlerden hangilerini yazarsınız?
3- İnstagramda sponsor reklam vererek takipçi kazanmak. Bu en kolay ve hızlı instagram takipçi kazanma yollarından birisidir. Param çok bunlarla da uğraşmak istemiyorum diyenler için birebir çözüm.
Bir diğer reklam yaparak takipçi kazanmanın yolu ise sayfanızla alakalı yüksek takipçisi olan instagram sayfalarından reklam almaktır. Doğrudan hedef kitlenize yapılacak olan reklamlar takipçi sayınızı arttırmada kolaylık sağlayacaktır. Bu reklam modeli ayrıca ileride sizin instagramdan para kazanmak  için uyguladığınız para kazanma modellerinden birisi olacaktır.

İnstagramdan para kazanma yolları

Uzun uğraşlar sonucu iyi bir kitle yakaladınız ve artık instagram hesabından para kazanmak istiyorsunuz. Güzel o zaman sizlere instagram üzerinden para kazanma yollarından bahsedelim.

1- Sayfa tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. İlk zamanlar belki sizinde takipçi sayınızı arttırmak için başvurduğunuz bu yol artık sizin de kazanç modellerinizden birisidir. Takipçi sayınızın yüksekliğine göre belirlediğiniz rakamlar üzerinden hesabınızda sayfa tanıtımlarına yer verebilirsiniz. Tanıtım yaptırmak isteyenler sadece instagram hesapları değildir. Örneğin website sahipleri, youtube kanal sahipleri ya da facebook hesap sahipleri de tanıtım yaptıranlar arasındadır.
2- Ürün tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. İnstagramda özellikle bayanlara yönelik aşırı bir ürün satışı yapılmaktadır. Sizde gelecek olan teklifler doğrultusunda ya da teklif beklemeden kendiniz teklif ederek ilgili ürünün satışını veya tanıtımını yapabilirsiniz. Satış başına kazanç sağlayabilir ya da sadece tanıtım başına gelir elde edebilirsiniz.
3- Kendi ürününüzü satarak para kazanabilirsiniz. Hedef kitlenize göre herhangi bir ürün belirleyerek onlara satış yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kargo anlaşması yapmak. Bunun için kargo şirketleriyle anlaşmalısınız ancak şirket kurmadan anlaşma yapamazsınız. Şirket kurmadan uygun kargo ile çalışabilmek için sürat kredili kargo’yu araştırabilirsiniz.
İnstagram sayfanızdan ürün satışı yapmanın bir diğer yolu ise hali hazırda e-ticaret sitelerinde ürünlerinizi satışa sunmak. Bu sayede hem ilgili siteden satış yapabilecek hem de kendi sayfanızdan satış yapabileceksiniz. Bu sistemin önemli avantajlarını sıralayacak olursak; müşteriye güven verir, kredi kartına taksit imkânı sunar ve anlaşmalı oldukları kargo şirketleriyle çok uyguna ürünlerinizi göndermenizi sağlar.
Tabi bu ürün satışı yaptığınızda vergisel konular size sıkıntı yaratabilir dolayısıyla bir şirket kurmanız işlerinizi profesyonel anlamda ilerletmenize olanak sağlar. Eğer bir şahıs şirketi nasıl kurulur merak ediyorsanız. Şahıs şirketi nasıl kurulur isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.
4- Bu sistemde popüler affiliate yani satış ortaklığı sitelerine üye olmalısınız. Üyelikten sonra sayfanızda ilgili ürünün linkini paylaşır ve o linke tıklayıp alışveriş yapan herkesten komisyon kazanırsınız. Komisyon oranlarına göre kazanacağınız miktar net değildir. Ancak affilate sistemlerinde genellikle komisyon oranları ortalama %30’dur. Günde sadece 1 kere 100 TL’lik bir ürünün satışından elde edeceğiniz kazanç 30 TL’dir. Bu rakam aylık 900 TL kazanacağınız anlamına gelmektedir. Ek olarak Facebook’dan para kazanma konulu yazımızdan da bir diğer kazanç modelini öğrenebilirsiniz.
BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Facebook ile para kazanmak
Youtube ile para kazanmak
Twitter ile para kazanmak
Adsense ile para kazanmak
Merak ettiğiniz soruları yorum olarak bizlere iletebilir, internetten para kazanma hakkında diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

yorumlayın

  1. sisyempolyester

    kesinlikle maliye onaylı sayfa yapmayı unutmayın rakip firmalar canınızı yakmasın. toptancı firmanında iyi seçilmesinde fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir