Ana Sayfa / İş Fikirleri / Kendi İş İmkanınızı Nasıl Yaratabilirsiniz?

Kendi İş İmkanınızı Nasıl Yaratabilirsiniz?

Günümüzün en büyük toplumsal sorunlarından biri de işsizliktir. Türkiye’de bu oran Aralık 2016 verilerine göre %12.7 olarak tespit edilmiştir. Peki, işsizlikle başa çıkmak mümkün mü? Kendi iş imkânınızı nasıl yaratabilirsiniz? Bunların cevabı makalemizde gizli.

İş Seçiyoruz

İşsizlik oranı günden güne artsa da iş beğenmeyen insanların sayısı da artmakta. Yani işsiz fakat seçici bireyler hem durumlarından yakınmakta hem de bir çare bulamamaktadır.

Yeteneklerinize Odaklanın

Hem kendinize iş bulamıyor hem de karşınıza çıkan işlerin size uygun olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu noktada yapılması gereken günlük ilgi alanlarınıza ve başarılı olduğunuz konulara odaklanmaktır. Keyif alarak yaptığınız aktiviteleri işe dönüştürüp para kazanmak mümkün. Özellikle kadınlar için el işi kıyafetler çantalar, nişan-düğün süsleri, özel tasarım pastalar öne çıkarken erkekler için masa sandalye tamirinden oymacılığa, tasarım mücevherlere kadar liste uzayıp gidiyor. Bunların sergilenmesi ise daha çok internet üzerinden, günümüzde daha çok instagramdan satış yapan ürün ve reklam sayfaları binlerce hatta milyonlarca kişinin ürünlerinize ulaşmasına böylece emeklerinizin maddiyata çevrilmesini sağlıyor. Burada işsizlik büyük oranda ortadan kalkmış oluyor. İnsanların internetteki ürünlere ilgisinin oranı gittikçe artmakta. İnternetten satış ile para kazanırken bir yandan home office tarzında bir çalışma stili ortaya çıkıyor. Özellikle çocukları küçük anneler içinse bu çok daha mühim. Bir yandan çalışırken bir yandan evden ayrılmasına gerek kalmadan çocuğuyla da ilgilenerek bir taşla iki kuş vuruluyor kısacası. Kendi işimizi yaratmanın tek yolu internet üzerinden bir şeyler yapıp satmakla da bitmiyor. Mesela kaleminiz kuvvetliyse web sitelerine üye olarak makale ve köşe yazıları yazıp para kazanmanız da söz konusu. Yani yine yeteneklerinizi konuşturuyorsunuz. Öğretmenler içinse online eğitim sistemleri işe yarıyor. Evden internet sitesine giriş yapan öğrenci web ortamında canlı olarak ders dinliyor sorularını sorabiliyor. İşsizlik oranının artması görüldüğü gibi iş olmamasından kaynaklı değil. Kendi işimizi kendimiz de yaratabiliriz. Yeter ki isteyelim…

Hydrocarbons read more about cell membranes comments pages 1 2 3 4 next last https://justdomyhomework.com/ need help.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir