Ana Sayfa / İş Fikirleri / Midye Satarak Ayda 4,000 TL Kazanmak

Midye Satarak Ayda 4,000 TL Kazanmak

Midye dolma tarifi midye satıcılığı
Midye satarak para kazanmak
Bugünkü makalemizde sizlere az sermaye ile çok para kazandıran midye satıcılığı hakkında bilgi vermek istedik. Günümüzde kime sorsak herkes kendi işinin patronu olmayı ister. Ancak bazen maddi imkansızlıktan, bazen de iş fikirleri  bulunamamasından dolayı girişimcilik hayalleri gerçeğe dönüşememektedir. Elinizde azda olsa sermayeniz var ancak yapacak iş mi bulamıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz düşük sermaye ile midye satarak aylık en az 4,000 TL para kazanabilirsiniz.
Midye satıcılığı işi oldukça az maliyet ile iyi paralar kazanabileceğiniz bir iştir. Bu iş sayesinde aylık 4,000 ile 5,000 TL arasında para kazananlar mevcut. Peki midye satarak para kazanmanız için yapmanız gereken masraflar nedir?

Midye Satıcılığı için gerekenler

  • Midyeleri sergilemek için ayaklı sehpa: İsterseniz kendiniz evde yapabilir, ister bir marangoza yaptırabilirsiniz maksimum tutacağı rakam 50 TL.
  • 1 çuval midye: Toptan midyenin çuvalı istanbul’da 20 TL‘den satılmaktadır. Boğaziçi midyesinin çuvalı ise 35 TL‘den satılmaktadır. İçinde ortalama 400 midye bulunmaktadır.
  • Yarım kilo pirinç: Yaklaşık olarak 275 midye doldurulabilmektedir.
  • Limon: Günlük olarak 5 TL‘lik limon yeterli olacaktır.
  • Peçete: Günlük 2 TL peçete gideriniz olacaktır.
  • Bir kereye mahsus demirbaş masrafların toplamı: 50,00 TL
  • Günlük midye tepsi masrafları: 35,00 TL

Ortalama satış fiyatı:  Küçük boy: 0,50 TL   Orta boy: 0,75 TL Büyük boy: 1,00 TL
Günlük olarak 250 adet midye satıldığında aylık kazanacağınız net rakam 4,000 Türk Lirasıdır. Midye seven insanlar tezgahın başına yanaştığında genellikle kendilerini tutamaz ve bir kişi tek seferde 20 – 30 tane midye yiyebilir. Bunların yanında paket midye yaptıranlarda olacaktır. Ne kadar karlı bir iş olduğu günlük 250 midye satışından elde edilen rakamdan gayet net anlaşılmaktadır. İşlek bir cadde üzerinde açacağınız tezgah sayesinde daha fazlasını da satarak aylık gelirinizi 5,000 TL hatta daha bile fazlasına çıkarabilme imkanınız vardır.
Midye satıcılığını ek iş olarak sadece akşamları da yapabilirsiniz. Çoğu midye satıcısı da genellikle akşamları tezgah açmaktadır. Akşamları çalıştığınızda zabıtalarla fazla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Midye yapmak gözünüze zor gelmesin oldukça kolay bir işlemdir. Midye tarifi hakkında bilginiz yoksa İlker Ercan ustamızın hazırladığı bu videodan midye dolma nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Midye Dolma Tarifi


Also you can find links for m6040-420 exam practice test software that is great professional resume writing services at https://resume-chief.com/ for preparation and self-assessment for ibm mastery certification exams.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir