Ana Sayfa / Bayilik Veren Firmalar / Oto ekspertiz dükkanı açmak ve Bayilik almak

Oto ekspertiz dükkanı açmak ve Bayilik almak

Oto ekpertiz bayiliği almak
Oto ekspertiz bayiliği almak oto ekspertiz dükkanı açmak

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak ve Oto Ekspertiz Bayiliği Almak

Oto ekspertiz dükkanı açmak için ne kadar doğru ve mantıklı bir adım olduğunu bu makalemizde detaylı bir şekilde ele alacağız. Ekspertiz kelimesi uzman incelemesi anlamına gelmekte olup, arabaları karşı ilgi duyan ve arabalardan hoşlanan insanlar için oto ekspertiz dükkanı açmak ve Oto ekspertiz bayiliği almak harika bir girişimcilik fırsatı olabilir. Bu makalemizde sizlere Oto Ekspertiz Bayiliği Almak Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Sebepler

2016 Yılı otomobil satış verilerine göre ülkemizde otomotiv sektörü ortalama devir tescil işlemi yapılan motorlu kara taşıtı sayısı 5 milyon 73 bin 592 olarak gerçekleşti. 2017 Yılı itibari ile İkinci el araç satışlarını aylık 500 bin civarında olması siz girişimcileri oto ekspertiz sektörüne girmesi için önemli sebeplerden birisidir. İkinci el araba alan insanların %95’lik bir kısmı ilgilendiği aracı almadan önce mutlaka mekanik, elektronik, süspansiyon, boya, kaporta, kilometre orijinalliği ve hasar kaydı gibi detayları işin uzmanı olan oto eksperlerine kontrol ettirmektedir.
Piyasadaki pert, taklalı, hasar kayıtlı gibi kusurlu arabaları kusursuz arabalarla aynı fiyatlara satmaya çalışan düzenbazların bulunması, oto tamirhanelerinin güven vermemesi, yetkili servis ücretlerinin aşırı yüksek olması oto eksper piyasasına olan ilgiyi arttırdığı aşikardır. Karşılıklı güven ilişkilerinin dip olduğu seviyelerde günümüz insanlarının dişinden, tırnağından arttırdığı birikimler ile alacakları araçları uzman kontrolüne götürmesi kadar mantıklı bir düşünce yoktur. Bu nedenler oto ekspertiz dükkanı açmak için yeterli olsa da insanlar araçlarını fenni muayeneye defalarca götürmemek, kusurlarını öğrenip sorunlarını gidermek adına oto eksperleri ziyaret edebilmektedir. Trafiğe kayıtlı 22 milyon aracın olması bu konunun önemini daha da arttırmaktadır.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak İçin Öneriler

1- Herhangi bir maddi sıkıntınız yok ise oto ekspertiz dükkanı açmak için bayilik almanıza gerek yoktur. Bir firmaya bağlı olarak bayilik alındığında gereksiz yere yapılacak aylık ödemelerden, masraflardan kurtulmuş olursunuz. Biraz araştırma yapıldığında gerekli olan oto eksper malzemelerinin çok pahalı olmadığını görebilirsiniz.
2- Maddi durumunuz kısıtlı ise o zamanda sizin için oto ekspertiz bayiliği almak daha mantıklı olacaktır. Marka bilinirliği insanların sizin firmanızı seçmesinde rol oynayan önemli etkenlerden birisidir. Marka bilinirliği yoğun reklam maliyeti ile mümkün olduğundan hazır bilinen bir markadan oto eksper bayiliği almak iyi bir fikir olabilir.
3- Mekan seçimi her iş yeri açan girişimci için önemli olduğu gibi oto eksper dükkanı açmak isteyenler içinde çok önemlidir. Yapacağınız iş araba üzerine olduğu için dükkânınızı alakasız yerlerde açmak girişimcilik hayallerinizin suya düşmesine neden olabilir. Bu nedenle oto eksper dükkanı açmak için en uygun yerler; ikinci el oto alım satım pazarlarının yakınları, oto servis firmalarının bulunduğu alanlar, bulunduğunuz şehrin kalabalık ve işlek caddeleri, yoğun iş yapan noterlerin yakınları diye sıralayabiliriz. Bunlar her ne kadar oto eksper dükkanı açmak için uygun yerler olsa da pazarlama ve reklam bütçenize bağlı olarak farklı yerlerde de oto eksper açarak girişiminizi idame ettirebilirsiniz.
4- Oto ekspertiz dükkanı açmak için mekan seçiminize karar vermeden önce rekabet analizi yapın. Bulunduğunuz şehirde, ilçede aylık ne kadar araç satıldığını öğrenin. Satış rakamlarını öğrendikten sonra, satılan araç sayısını rekabet etmek durumunda kalacağınız firmaların sayısına bölerek firma başına ortalama ne kadar araç düştüğünü hesaplayın. Bulunduğunuz şehirde satılan araçların sayısal verilerine ulaşmak için TÜİK kurumunun verilerini inceleyin.
5- Teknolojik gelişmeleri yakından takip edin. Dükkânınızda kaliteli ve son teknoloji ürünler kullanmanız firmanızın tercih edilme nedenleri arasında yer alacaktır.
6- Eğitim alın. Oto ekspertizliği üzerine eğitimi almış olmanız müşteriler tarafından yöneltilebilecek muhtemel sorulara mantıklı yanıt vermenize olanak sağlar. Müşterinize sunacağınız raporda yağ kaçağı gibi bir sorunun tespiti halinde, müşteriniz tarafından yöneltilen ‘’yağ kaçağı olması sorun teşkil eder mi?’’ gibi bir soruya amatör cevaplar vermeniz profesyonelliğinizin sorgulanmasına neden olabilir.
7- Hizmette sınır yoktur felsefesini müşterinize mümkün olduğunca yaşatın. Oto eksper dükkanları gürültülü ve tozlu mekanlar olduğu için müşterilerinize ses yalıtımı olan, televizyon, internet, çay, kahve hizmetlerinin bulunduğu bekleme odaları hazırlayabilir sigara içme alanları yaratabilirsiniz. Müşteriyi her açıdan memnun ediyor olmanız, müşterinizin sizi potansiyel müşterilere tavsiye etmesine ve yeni müşteriler kazanmanıza sebep olabilir.
 8- Son olarak kararınızı verdiniz ve oto ekspertiz dükkanı açmak istiyorum diyorsanız sizin düşündüğünüz işi yapan firmalarla görüşün. Neyi nasıl yaptıklarını, ücretlerini, hizmetlerini gözlemleyin. Tabi görüşürken ben bu işi yapmayı düşünüyorum derseniz fazla bilgi alamayabilirsiniz. Ancak müşteri kılığında giderek fazlada kıllandırmadan meraklı edasıyla sorularınızı sorarsanız aradığınız cevapları teker teker alabilirsiniz. Sizi rakip olarak görmeyen her işletme sahibi bulunduğu sektörle alakalı seve seve bilgi verecektir.
Burada yazımızın sonuna geldik. Bayilik veren diğer firmaları incelemek için yada iş fikirleri kategorimizde yer alan haberleri okumak için ilgili linke tıklayabilirsiniz. Konu ile alakalı sorularınızı yorum olarak iletmeniz halinde elimizden geldiğince size yardımcı olabiliriz. 
Bu makalemizi faydalı bulduysanız bizlere teşekkür etmek için aşağıdaki paylaş butonlarını kullanabilirsiniz. Paratiyo.com

Toshiba offers the industry’s fastest thermal admission essay service to https://topadmissionessay.com receipt printing.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir