Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / Twitter ile para kazanmak

Twitter ile para kazanmak

Twitter ile para kazanmak

twitter ile para kazanmak
twitter ile para kazanmak
Twitter ile para kazanmak, internetten para kazanma yollarından birisidir. Daha önceki yazılarımızda Youtube, Facebook, İnstagram ve Adsense üzerinden para kazanma yollarını açıkladığımız gibi bu makalemizde de twitter’dan para kazanma yolları hakkında bilgiler vereceğiz.
Günümüzde her akıllı cep telefonu kullanıcısının en az üç hatta daha fazla sosyal ağ diye tabir edilen mecralarda aktif olduğunu söylemek pekte yanlış olmaz sanırım. Bu sosyal ağlardan biri olan twitter’ı aktif olarak kullanıyor ve twitter’dan para kazanmak istiyorsanız doğru konuyu okuduğunuza emin olabilirsiniz.
İnternetten para kazanmak kolaylıkla gerçekleşecek bir durum değildir. Okuyucuları içeri çekmek için atılan ‘’yatarak para kazanma’’, ‘’uyuyarak para kazanma’’ gibi başlıklar gerçeği yansıtmadığı gibi ziyaretçilere de istedikleri bilgiyi vermezler. Bizim amacımız bilgiyi kullanıcıya en doğru şekilde vermek olduğundan şunu net bir dille belirtmeliyiz. ‘’EMEK OLMADAN YEMEK OLMAZ’’

Twitter Nedir?

Twitter, 2006 yılından beri internet âleminde hizmet veren ve günümüzde 300 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal ağdır. Twitter’ı kullananlar yalnızca bireysel kullanıclar değildir. Twitter’ı işletmelerde kullanmaktadır. Bu işletmeler twitter aracılığıyla firmalarını tanıtır, ürünlerini tanıtır ve müşterilerini takip ederler.
Twitter ya da diğer sosyal mecralarda para kazanmanın altın kuralı takipçi kitlesine sahip olmaktan geçer. Takipçi kitlesi olmayan hiçbir twitter hesabından para kazanmanız mümkün değildir. Emek olmadan yemek olmaz dememizin başlıca sebeplerinden birisi budur.

Twitter Takipçi Nasıl Kazanılır?

Twitter’dan para kazanabilmek için belirli bir kitleye sahip olmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Peki, bu kitlenin sizi takip etmesi için nasıl dikkatini çekeceksiniz?
1- Kendinize konu belirleyin: Birilerinin sizi takip etmesini istiyorsanız öncelikle kendinize bir konu belirlemelisiniz. Belirlemiş olduğunuz konu ne kadar iyi olur ve o konu hakkında ne kadar ilgi çekici paylaşımlar yaparsanız o kadar takip edilirsiniz. Seçeceğiniz konuyu belirlemeden önce twitter üzerinde biraz gezinerek en çok takip edilen fenomen hesapları inceleyin. Yaptıkları paylaşımları araştırarak paylaşım konunuzu belirleyin. Başarıyı yakalamış hesapları örnek almanız başarılı olabilme ihtimalinizi kuvvetlendirmiş olur.
2- Kitlenizi arttırmak için çalışın: Konunuzu belirlediniz ve hesabınızı açtınız şimdi sıra takipçi kitlenizi arttırmada. Twitter takipçilerinizi arttırmanın ana kuralı kullanıcıya değer katan paylaşımlar yapmaktır. Bir kullanıcı yapmış olduğunuz paylaşımı beğenmez ise sizi takip etmesini nasıl bekleyebilirsiniz ki? Paylaşımlarınızın kaliteli olduğunu düşündüğünüzde ise artık diğer takipçi arttırma yollarına başvurabilirsiniz.
Twitter takipçilerini arttırmanın yollarından birisi takibe takip etiketlerinden takipçi kasmaktır. Twitter her kullanıcıya günde 1000 kişiyi takip etme izini vermektedir. Günde 1000 kişi takip etseniz bununda 500 civarı unfollow yapsa ortalama günlük 500 takipçi aylık 15.000 takipçi kazanırsınız. Gündemdeki başlıklar hakkında da güzel paylaşımlar yaparsanız aylık en az 20.000 takipçi elde edebilirsiniz.
Twitter’dan iyi miktarda para kazanabilmek için kendinize koymanız gereken minimum takipçi sayısı hedefiniz 100.000 olmalıdır.
Uzun ve uğraş verici bir süreç olsa da internetten para kazanmak istiyorsanız çalışmaya mecbursunuz.

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter ile para kazanmak için belirli bir takipçi kitlesi oluşturdunuz ve artık para kazanmak istiyorsunuz. Twitter’dan para kazanmaya başlamak için iki seçeneğiniz vardır. Bunlar ya gelecek olan reklam tekliflerini beklemek ya da potansiyel reklam verenlere ulaşmaktır. Beklemektense reklam verenlere ulaşmayı tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.
Kimler reklam verir?
Başlıca size reklam verecek olanlar; genel içerikli internet sitesi sahipleri, e-ticaret sitesi sahipleri, diğer sosyal mecralardaki (youtube, facebook) sayfa ve kanal sahipleri, twitter takipçilerini arttırmak isteyen kullanıcılar, herhangi bir ürün satışı yapan kişiler vs. vs. listemiz uzar gider.
Şimdi sizlere twitter’dan para kazanmak için yapmanız gerekenleri sıralayalım.
1- Reklam almayı beklemek yerine reklam olanaklarınızı pazarlayabileceğiniz platformlara üye olun. Bu platformları bulmak için Google üzerinden ‘‘wmaraci, r10, webmaster sitesi’’ kelimelerini arattırın ve bu sitelere üye olun.
Bunlar internette iş yapan tüm webmasterların takıldığı forumlardır. Youtube kanal sahipleri, internet sitesi sahipleri, mobil uygulama sahipleri, facebook sayfa sahipleri, twitter sayfa sahipleri gibi saymakla bitiremeyeceğimiz kadar satış yapabileceğiniz kişileri bu forum sitelerinde bulabilirsiniz.
Öncelikle bu forum sitelerinin ilgili kategorilerine girerek kim hangi ürünü kaçtan satıyor, nasıl satıyor iyice araştırın daha sonra sizde satış ilanınızı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.
2- Satış ortaklığı (affiliate marketing) sitelerine üye olarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı sisteminde size verilen ürün linkini paylaşır ve sizin paylaşmış olduğunuz link ile alışveriş yapan her kullanıcıdan belirlenmiş yüzdeler üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.
3- Bir diğer yol ise internet sitesi kurarak para kazanmak diyebiliriz. İnternet sitesi kurarak isterseniz herhangi bir ürün satışı yapabilir ve bunun reklamını kendi hesabınızdan paylaşabilirsiniz.
Bir diğer internet sitesi kurarak para kazanma seçeneği ise genel içerikli bir site kurmaktır. Kurduğunuz sitede insanların ilgisini çekebilecek türden haberleri paylaşır ardından twitter hesabınızdan reklamını yaparsınız. Sitenizden giren kullanıcılara da reklam gösterimi yaparak para kazanabilirsiniz. En iyi reklam şirketi Google’a bağlı olan Adsense’dir. Adsense ile para kazanmak isimli makalemizden detayları öğrenebilirsiniz.
Twitter ile para kazanmak elbette bunlarla sınırlı değil ancak sizleri yanıltma ihtimalinin olması ve  ödeme alamama ihtimalinizin bulunması nedeniyle diğer para kazanma yöntemlerinden bahsetmiyoruz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Facebook ile para kazanmak
Youtube ile para kazanmak
İnstagram ile para kazanmak
Adsense ile para kazanmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir