Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / Yaptığınız Ürünleri İnternet Aracılığıyla Satmak

Yaptığınız Ürünleri İnternet Aracılığıyla Satmak

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte, yaşamın her alanında, her konu hakkında internete başvurur olduk. Durum böyle olunca, internetten yapılan işler de oldukça popüler bir hal aldı. Üstelik evden bilgisayar başında çalışmak birçok insana cazip geliyor. Özellikle ev hanımları Yaptığınız Ürünleri İnternet Aracılığıyla Satmak fikrini oldukça benimsediler. Birçok sosyal paylaşım sitelerinde oldukça fazla ürün satışı amacıyla açılmış hesaplar görmek mümkündür.

İnternet Üzerinden Hangi Ürünler Satılır?

İnternet üzerinden artık her çeşit ürün satışı görebilmek imkânı vardır. Tekstil ürününden, oyuncağa, gıdadan, parfümeri ürünlerine kadar aklınıza gelebilecek her çeşit ürünün satışı internet üzerinden yapılmaktadır. Özellikle ev hanımlarına bu sayede iş imkânı doğmuş oldu. Ev hanımları, evde yaptıkları el emeği ürünleri internet aracılığı ile satma imkânı buldular. Evde çocuklarının başında olup ve çalışan kadın statüsüne ulaşan ev hanımları evde yaptıkları, dantel, örgü, şapka, atkı, süs eşyaları gibi birçok ürünü evde yapıp internet üzerinden satmaya başladılar.

İnternet Üzerinden Satılan Ürünler Alıcıya Nasıl Ulaşır?

Ev hanımları aracılığı ile açtıkları sosyal hesaplarla ya da internet siteleri aracılığı ile sattıkları ürünleri sergiledikleri siteler de açarak, ürünlerini satarlar. Ürünleri sipariş veren kişinin adresine kargo ile yollar. Siparişi verirken kapıda ödeme veya kredi kartı ile peşin ödeme ve banka hesabına havale aracılığı ile ödeme yapma imkânları vardır. Sipariş verilirken ödeme şekli belirlenir, eğer kapıda ödeme tercih edildiyse ürünü alan müşteri ödemeyi yapar. Diğer seçenekleri tercih ettiği takdirde ise ödeme ürün alınmadan önce yapılmış olması gerekir. Kargo ücreti genelde alıcı tarafından ödenir, fakat alışveriş yapılan alışveriş sitesi ise anlaşmalı oldukları kargo şirketleri olduğundan dolayı bazı kampanyalar ile alıcının kargo parası yükünden kurtarır.

Frieda dowler says october 22, 2013 at 6 51 urgent information am your article failed to mention one thing.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir