Ana Sayfa / İnternetten Para Kazanma / Yorum editörlüğü nedir? Editörlük yaparak para kazanmak

Yorum editörlüğü nedir? Editörlük yaparak para kazanmak

yorum editörlüğü
yorum editörlüğü
Bu yazımızda sizlere internet nimetlerinden birini daha sizlere taktim etmek istiyoruz. Yorum editörlüğü yaparak para kazanmak! evet yanlış okumadınız yorum editörlüğü ve mobil yorum editörlüğü yaparak nasıl aylık 3,000 TL kazanabileceğinizin tüm detayları bu makalemizde ele aldık. İş yerinde, evde geçirdiğiniz boş zamanları internette paraya çevirmeyi kim istemez ki? Ben isterim dediğinizi duyar gibiyiz… O halde başlayalım okumaya!

Yorum editörlüğü nedir?

İnternetten para kazanma yollarından birisi olan yorum editörlüğü, internet aleminde bulunan tüm sitelere, tüm mobil uygulamalara yorum yapıp puan vererek para kazanma işidir. Bu makalemizde iki türlü yorum editörlüğü modelini ele alarak detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Yorum editörlüğü ne işe yarar?

Yorum editörlüğü hizmeti kısaca sıralamalarda üstlere çıkmaya yaramaktadır. İnternet sitesi sahipleri yayınlamış oldukları içeriklerin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını ister. Bir internet sitesi ne kadar üst sıralarda yer alırsa o kadar kullanıcı sitesine girer ve bir o kadarda para kazandırır.
Arama motorları siteleri sıralarken birçok kritere göre sıralamaktadır. Bu kriterlerden en önemlilerinden biriside yorumlardır. Bir sitede yayınlanan içerik ne kadar yorum, etkileşim vs. alıyorsa arama motorları üzerinde de o kadar değerli görünür ve ilgili sitenin içeriğini ilk sıralara yerleşir.
Aynı durumlar mobil uygulamalar içinde geçerlidir. Ancak mobil uygulamalara yorum editörlüğünün yanında indirme ve 5 yıldız verme hizmeti de bulunmaktadır. Sitelere yorum yaparak kazanacağınız paradan daha fazlasını bu işlemlerle kazanmanız mümkündür.
Android ya da İos uygulama marketlerindeki arama motorları indirme, yorum ve 5 yıldız almış olmasına göre uygulamaları ilk sıralara yerleştirmektedir. Her uygulama sahibi ise kendi uygulamasının ilk sıralarda olmasını ister. Mobil uygulamalar ne kadar üst sıralarda olursa o kadar çok indirilir ve bir o kadarda para kazandırır.

Sitelere yorum editörlüğü nasıl yapılır?

İnternet sitelerine yorum editörlüğü hizmeti verebilmeniz için elinizde ufak çaplı (5 kişi yeterli) bir grup arkadaş olması gerekmektedir. Tek başınıza yorum yaparsanız bu durum hep aynı ip üzerinden yorum yapacağınız anlamına gelmektedir. İnsanların sizin sunmuş olduğunuz hizmeti satın almaları için onlara farklı iplerden yorum özelliği sunmanız gerekmektedir. Farklı ipler üzerinden yapılan yorumlar arama motorları tarafından daha önemli olduğu bilinmektedir.
Bu hizmetlerinize arama motoru kelime bazlı yorum hizmeti de eklemeniz, satış fiyatınızı ve hizmete olan talepleri arttıracağı aşikârdır. Bu hizmet potansiyel müşterilerinizin size vereceği kelimeyi arama motoruna yazdıktan sonra ilgili içeriği bulup yorum bırakma şeklinde işlemektedir. Yapay ama müthiş bir zekâya sahip olan arama motorları tüm bu kriterleri değerlendirerek ilgili içeriği üst sıralara taşıyacaktır. Yorum hizmeti verebilmek için arkadaşlarınız arasında bir Whatsapp grubu kurmanız iletişim hızı açısından önemlidir.

Yorum editörlüğü hizmetinin işleyişi şu şekildedir;

  • Site sahiplerinden siparişler alınır.
  • Oluşturduğunuz arkadaş grubunda ilgili sitenin linki paylaşılır.
  • Arama motoru bazlı yorum hizmeti veriyorsanız, arama motorlarına site sahibinin yorum hizmeti almak istediği içeriğin kelimesi yazılır ve içerik bulunarak tıklanır.
  • Hizmetinizde belirlemiş olduğunuz kelime sayısı kadar anlamlı ve güzel yorumlar bırakılarak işlem tamamlanır.

Mobil uygulamalara yorum editörlüğü nasıl yapılır?

Mobil uygulamalara yorum, yıldız ve indirme editörlüğü yapabilmeniz için sitelerde olduğu gibi bir gruba ihtiyacınız vardır. Ne kadar büyük bir grup oluşturursanız o kadar çok para kazanırsınız. Mobil uygulama editörlük hizmetleri oluşturacağınız grubun büyüklüğüne göre fazla para kazandırabilmektedir. Çünkü insanların cep telefonlarına uygulamaları yükleterek yıldız ve yorum verdirtmek bir hayli zordur.

Mobil yorum editörlüğü hizmetinin işleyişi şu şekildedir;

  • Site sahiplerinden siparişler alınır.
  • Oluşturduğunuz grupta ilgili mobil uygulamanın bilgileri paylaşılır.
  • Uygulama indirilip 5 yıldız vererek hizmetinizde belirlemiş olduğunuz kelime sayısı kadar anlamlı ve uygulamayı övücü yorum bırakılır.
  • Hizmetinize ekstra olarak uygulamayı kaldırma süresi özelliği de sunarak fark yaratabilir ve işlemi tamamlamış olursunuz. (Uygulamanın indirildikten sonra ne kadar sürede telefondan kaldırıldığı konusu, sıralama kriterlerinde önem arz etmektedir)

Hizmetlerinizi insanlara sunabilmek için arama motorunuza ‘’webmaster forum’’ yazarak karşınıza çıkacak olan ilk 5 siteye üye olup, ilgili editörlük bölümlerinde satış yapabilirsiniz. Bionluk sitesi de bu konuda işinize yarayabilir.

Sitelere yorum editörlüğü ne kadar kazandırır?

Vereceğimiz örnek ilandaki gibi kendinize paketler oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz bu paketlerin değerini kendiniz belirlemelisiniz. İnternet piyasasında sabit fiyat yoktur. Minimum ile maksimum arasında bir oranlama vardır. Örnek ilan
Örnek ilanda kişi 100 yorum için 35 TL fiyat biçmiş. Bu fiyat 5 kişiye bölündüğünde kişi başı 7 TL düşmektedir. 1 Kişinin 7 lira kazanabilmesi için sadece 20 yorum yapması gerekmektedir. Günlük 10 sipariş almış olsanız gruptaki kişi başı gelir adam başına 70 TL ’ye aylık 2,100 TL ’ye denk gelmektedir.

Siz bu hizmetlerinize bir de bizim verdiğimiz tavsiyeye uyarak kelime bazlı arama hizmeti özelliği de eklerseniz paket fiyatları ortalama 5 TL daha artar. Paketler üzerine 5 TL daha eklediğinizde karşınıza çıkacak rakamın kişi başı aylık  2400 TL olması çok da zor değil!

Mobil yorum editörlüğü ne kadar kazandırır?

Yukarıda olduğu gibi bu mobil uygulama editörlüğünde de vereceğimiz örnek ilandaki gibi kendinize paketler oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz bu paketlerin değerini kendiniz belirlemelisiniz. İnternet piyasasında sabit fiyat yoktur. Android uygulamalarda vereceğiniz hizmetin minimum-maksimum fiyat aralığı şu şekildedir.
Android uygulama hizmeti: Örnek ilan 1 – Örnek ilan 2
İos uygulama hizmeti: Örnek İlan 3
Örnek ilanlar da görüldüğü gibi mobil hizmet piyasası, hizmetin sayısına oranla site yorum editörlüğü piyasasından daha yüksektir. Ayrıca Örnek ilan 3 de görüldüğü gibi ios uygulamalarında ki hizmetler daha yüksek bedellere sunulmaktadır.
Örnek ilan 2 de olduğu gibi sanal alemde bir grup oluşturarak bu hizmeti sağlayabilirsiniz. Kazanç tamamen hizmeti sunacağınız sayıyla orantılıdır. Oluşturacağınız grup site editörlüğü örneğinde ki gibi 5 arkadaşla yapılması mümkün değildir. İndirme kapasiteniz 5 kişiyle düşük olacağı için kazanacağınız miktar da düşük olacaktır.
Bu sebepten dolayı kendinize Facebook üzerinden grup kurarak ya da bir site kurarak sistem oluşturmalısınız. Kuracağınız bu sisteme üyeler toplamalısınız. Üyelerinize 1 uygulama hizmeti karşılığında komisyon ya da belirli bir puan karşılığında çeşitli ödüller vermelisiniz.
Bu makalemizde sizlere  yorum editörlüğü hakkında 900 kelime bilgi verdik. Teşekkür etmek için yazımızı paylaşabilir, merak ettiklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

4 Farklı Yoldan Editörlük Yaparak İnternetten para kazanmak

Customer replaceable essay writer at https://essaydragon.com/ unit components which two key advantages of the new 2cr printer make it easier to service and manage than the ti4 printer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir